Vianočný zápas MHK Humenné vs HK Bardejov

Dňa 16.12 o 17:30 sa uskutočnil vianočný zápas medzi mužstvami MHK Humenné a HK Bardejov

Domáci začali aj charitatívne – diváci vopred vedeli, že po prvom humenskom góle môžu hádzať na ľadovú plochu plyšové hračky, k čomu došlo po 105 sekundách.Vyzbieralo sa cca 600 plyšákov ktoré poputujú do detských domovov a do sociálne slabších rodín. Fedorko sa preštrikoval obranou súpera a dal dôvod hľadisku, aby pomohlo dobrej veci. V 6. min. založil rýchlu akciu ešte v obrannom pásme, cez Mauryho putoval puk na Čopáka, ktorý bombou od modrej čiary prepálil Krochtu. Šarišania však ani nie do minúty odpovedali Česelkom, potom mali domáci dvakrát za sebou výhodu presilovky, bez zmeny skóre. V 13. min. sa až pred Krochtu natlačil Bartoš a na druhýkrát puk cez betón bardejovského gólmana dostal. V 18. min. sa hľadisko tešilo opäť, šikovne tečoval Markuš strelu Renčoka. V II. tretine mal prvú šancu Šechný, v presilovke „levov“ podržal hostí Krochta, v 27. min., keď rozhodca signalizoval bardejovské vylúčenie, zrušil početnú výhodu Fedorko. Gól na 5:1 bol zároveň humensky stý v sezóne. Prečíslenie 2 na 1 zakončil Markuš tesne nad, v 33. min. zahrali hostia rýchly „ťukes“, ale Petro perfektne vychytal Lúča. Ten istý hráč sa v 35. min. už tešil, predčasne, lebo puk zazvonil o žŕdku. V 39. min. bol opäť avizovaný bardejovský trest, gólovo ho zmazal Bartoš. Posledné dejstvo bolo viac ofenzívne, humenská koncentrácia trochu opadla, čo súper trikrát využil. Rovnako úspešný však boli aj domáci, posledné slovo mal Dzoba, ktorý si zapísal v sezóne premiérový presný zásah