MHK Humenné vs HK Sabinov – Sumár + VIDEO

Góly: 1. Šechný (Vaško, Ficko), 27. Tomas (Kmiť, Klouda), 29. Klouda (Tomas, Bartoš), 30. Buraľ (Fedorko), 31. Bartoš (Ondrej, Klouda), 36. Šechný (Fedorko), 37. Fedorko (Šechný, Vaško), 46. Kmiť (Mach, Dancsák), 56. Klouda (Tomas), 59. Markuš (Vaško, Buraľ) – 12. Paulovský, 55. Segľa. Strely: 43:22. Vylúčení: 2:6 na 2 min., pres.: 2:0, osl.: 0:0. R: Mihaľov. D: 820. Humenné:Petro – Pástor, Buraľ, Markuš, Tomas, Maury, Mach, Suvák, Ficko, Kmiť, Ondrej, Kobát, Dzoba, Vaško, Danko, Bartoš, Dancsák, Šechný, Renčok, Fedorko, Klouda. Sabinov: Fekete (31. Hyben) – Sabol, Paulovský, Zagrapan, Guntáš, Hrušovský, Hopkovič, Bortňák, Medvec, Segľa, Goffa, Váhovský, Rusnák, Skokan.

Už v 34. sekunde otvoril skóre hrajúci tréner Šechný. V 3. min. sa individuálne medzi obrancami dostal do tutovky Markuš, ale lapačka Feketeho bola proti. Brankár hostí bravúrne vychytal aj Kubáta. Šarišania čakali na brejk, ktorý sa naskytol v 8. min., dobrú strelu Rusnáka vyrazil Petro ramenom, chmatol lapačkou aj príklep Bortňáka či nájazd Segľu. Bomba Kloudu v 10. min. zazvonila o žŕdku, na druhej strane humenská obrana neodvrátila puk v skrumáži a Pavlovský vyrovnal. Hralo sa prakticky na jednu bránu, ale Fekete sa rozchytal. V úvode II. tretiny boli domáci príliš nervózni, až presilovka v 27. min. a presná strela Tomasa sponedzi kruhov napla sieť brány súpera. Fekete bol stále oporou, v 29. min. zohrali humenské „levy“ prečíslenie 3 na 2 rýchlo i presne a Klouda zvýšil. To už boli domáci v pohode, o minútu skóroval Buraľ, po 48 sekundách aj Bartoš, ktorý vyhnal Feketeho z brány (Hyben). V 32. min. trafil Goffa humenskú žŕdku, v oslabení Segľa z nájazdu mieril nad. Humenská noha z plynu zišla, Šechný a Fedorko podčiarkli dominanciu „levov“ v strednej pasáži. Tretia tretina priniesla bezstarostný hokej, Šechný už iba z lavičky sledoval roznožku Petra v 42. min., v 46. min. využil Kmiť presilovku, Šarišania prikrášlili výsledok v 55. min., o minútu sa gólovo preštrikoval Klouda a posledné – desiatkové slovo mal Markuš. Stav na zápasy: 2:0.