Humenné v tretej tretine zlomilo zápas s dvadsiatkou

Hokejisti Humenného zvládli súboj s reprezentáciou do 20 rokov, hoci prvé dve tretiny sa strelecky trápili. Zápas zlomili až v treťom dejstve, keď Humenčania strelili tri góly a mladíkov napokon zdolali výsledkom 4:2. Výrazne sa pod to podpísal najmä prvý útok Bylinu, Solomončaka a Babinetsa, ktorý bol pri troch zo štyroch strelených góloch. Nováčik sa vďaka trojbodovému zisku posunul v tabuľke na siedme miesto.

MHK Humenné – HK Orange 20 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)

Góly: 1. Solomončak (Bylina, Babinets), 41. Babinets (Solomončak, Bylina), 52. SOlomončak (Lenďák, Bylina), 55. Klíma (Markuš, Žitný) – 38. Svitana (Kollár, Fafrák), 59. Urbánek (Kollár, Svitana). Strely: 31:30. Vylúčenia: 9:3 na 2 min., navyše Maškovič 10 min. OT za nešportové správanie. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Korba P. – Gavalier, Wolf. Diváci: 650.

Humenné: Spodniak – Ondrej, Buraľ, Pavúk, Mačkovič, Michalčin, Lenďák, Evstigneev, Krempaský – Babinets, Bylina, Solomonchak – Fedorko, Mikula, Vaško – Žitný, Markuš, Klíma – Lesňák, Majerník, Kamenický

HK Orange 20: Sklenár – Štefanka, Kupec, Golian, Švec, Maňák, Boldižár, Romaňák, Nahálka – Giertl, Kollár, Fafrák – Urbánek, Köver, Džugan – Zahradník, Havrila, Svitana – Juščák, Mriglot, Lunter

Dopisovateľ: Marián Škuba, Podvihorlatské noviny
Slovenská 20 sa na humenskom ľade zápasovo ešte nerozkukala a už inkasovala. Po 13. sekundách sa presadil „legionársky“ prvý humenský útok. V 3. min. sa „levy“ dostali do prečíslenia, Markuš – Klíma, ktorého zakončenie betónom zlikvidoval Sklenár. Slováci však hlavy nesklonili, bombu Urbáneka skrotil Spodniak, V 28. min. zblízka doklepával Kollár, humenský gólman však puk rýchlo schoval. Slováci hýrili aktivitou, aj prebrali iniciatívu, z ktorej sa domáci vymanili v 14. min. šancou Klímu – Sklenár predviedol semafor, o chvíľu skvele vychytal aj Mikulu. V 16. min. mali „levy“ celé dve minúty výhodu presilovky 5 na 3, z tlaku nezapršalo.

V 22. min. dobre vystrelil Markuš, v šanci sa objavil aj Lenďák, na druhej strane pohrozil Kover. V 25. min. nebezpečne vypálil Golian, Spodniak mal zakrytý výhľad. V 28. min. rozkrútili „legionári“ kolotoč, finálnu prihrávku Solomonchaka výborne hokejkou zachytil Sklenár. V 32. min. pykali Humenčania za dva fauly súčasne, oslabenie 3 na 5 celé dve minúty vydržali. Slováci pritvrdili, v 35. min. však rozhodca vylúčil práve Humenčana, hľadisko sa hnevalo. Aj túto nevýhodu „levy“ vydržali bez ujmy, avšak v 38. min. po strele Kollára puk Spodniakovi vypadol a Svitana zblízka vyrovnal.

Z III. tretiny ubehlo iba 55 sekúnd, puk zamiešali Solomonchak – Bylina – Babynets a Sklenár bol prekonaný. Svižný hokej pokračoval, od 50. min. sa hralo 4 na 4, z výhodnej pozície Lenďák tesne minul, Humenčania ostali v obrannom pásme Slovákov, Lenďák ideálne prihral Solomonchakovi, ktorý už vedel, čo spraviť – 3:1. V 55. min. tancoval puk na domácej bránkovej čiare, gól nepadol, platilo „nedáš-dostaneš“, rýchly brejk úspešne zakončil Klíma. V závere mali Slováci opäť výhodu presilovky 5 na 3 (1:11 min.), keď Babynets naskočil na ľad, znížili.